Başlangıç > .NET, DEVELOPMENT, GÜNLÜK, MESLEKTEN, MICROSOFT, NEDİR?, VISUAL STUDIO > 2008 MICROSOFT VİZYONU ve YENİ TEKNOLOJİLER SEMİNERİNE DAVETLİSİNİZ

2008 MICROSOFT VİZYONU ve YENİ TEKNOLOJİLER SEMİNERİNE DAVETLİSİNİZ

Geçtiğimiz ay Ocak 2008 ‘de sizleri güzel bir seminer organizasyonun beklediğini söylemiştim. Artık seminer ile iligli detaylar netleşti ve 12 Ocak 2008 ‘de CETURK olarak yeni bir seminere imza atıyoruz.

Yaklaşık 1 ay süren yoğun e-posta trafiğinin ardından seminer programını oluşturabildik. Başlıktan da anlaşılacağı üzerine seminer Microsoft ‘un 2007 ‘nin ilk çeyreğinden sonra belirgin bir şekilde su üstüne çıkardığı teknolojilerinin 2008 ‘de hayatımıza ne şekilde gireceği üzerine. Her ne kadar bu teknolojiler 2007 ‘de lanse edilmiş olsa da geliştirilme süreçlerini tamamlamamış oldukları için asıl meyveleri 2008 ‘de hayatımızda olacak. (Microsoft bile downlaoad sitesinde Silverlight ‘ı yeni yeni hayata geçirdi)

expbox_studio.jpgSeminerde 3 konuşmacımz olacak. (Kendimi saymıyorum) Öncelikle Ercan Altuğ YILMAZ Microsoft ‘un Expression Web ve Expression Design ürünlerini bizlere tanıtacak. Bunlarla ufak tasarım demoları yapıp olayı daha da keyifli hale getirecek. Açıkcası Altuğ Hocam ‘ın tasarım konusunda olaya yaklaşımını ben de diğer insanlar gibi merakla bekliyorum. Sürekli business ağırlı bir seminer olmasından ziyade zarif ve şık tasarımların (ki bana çok uzak bir kavram) güne renk kattığı bir seminer olması daha güzel olacaktır diye düşünüyorum.
silver.jpg

Ardından söz Daron Yöndem ‘de olacak. Expression Blend ile WPF animasyonları yapıp devamında web ile ilgilenen arkadaşlar için Silverlight anlatıyor olacak. Eski adı WPF /E ile hayatımıza giren yeni Silverlight ‘ın gerçekten cross-platform ve cross-browser olup olmadığını ben yine soracağım elbette.
vs2008.jpgDaron ‘un ardından söz Eralp Eralt ‘da olacak. Visual Studio 2008 ile bizleri tanıştırıp (Ben VS 2008 ile çok zor şartlar altında tanıştım. Umarım sorunsuz bir tanışma olur) , C# 3.0 ‘ın özelliklerinden ve Microsoft ‘un ORM (Object Relational Mapping) için geliştirdiği çözümlerden (LINQ,DLINQ,XLINQ) bahsediyor olacak. Yani bunlar planlanmış kısımları ama eminim Eralp o an içinden geçen başka bir konuya da değinmeden sözü başkasına devretmeyecektir. (Mesala Windows Mobile olabilir)
Günün sonunda da ben deniz anlatılanları birkaç cümle ile toparlayıp çekilişle kitap hediyelerimizi vereceğim.

Yazımı bitirmeden evvel seminer organizasyonu ve bilgi paylaşımı konusunda bana her türlü yardımı gösteren her üç konuşmacı arkadaşıma da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Umarim keyfli ,verimli ve sorunsuz bir organizasyon olur. 12 Ocak ‘ta seminerde görüşmek üzere…

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için tıklayınız…

Reklamlar
 1. Ocak 5, 2008, 10:38 am

  İbrahim kardeş ;

  Son 2-3 gündür kimi görsem semineri soruyor,kayıt olduk diyor enaz 10 kayıt benim blog ve netrondan öğrenciler 🙂

  İnşallah faydalı bir seminer olacak.

  Biz 8-9 yine MS’deyiz eğitim için,önceden ayağınızı denk alın CETURK geliyor deriz merak etme 🙂

  Görüşmek üzere…

 2. Ocak 5, 2008, 9:27 pm

  Eğer gelirse Netron’da şuan öğrenci olan bir arkadaşım ile selam gönderdim sana İbrahim abi ehehe 🙂

 3. Ocak 5, 2008, 9:58 pm

  @Altuğ : Hocam seminer için henüz mail atmadık. Sonuna kadar bekleyip sadece ilgililerin gelmesini istiyoruz. Mail atınca maili gören linke tıklayıp kayıt yaptırıyor ve kayıtları doldurup başkalarının gelmesine de mani olmuş oluyor. Umarım keyifli bir seminer olur.

  @grkn: Selamını şimdiden aldım bil.

 4. Mayıs 31, 2008, 12:15 pm

  thanks super olmus

 5. Kasım 26, 2008, 1:24 am

  ewt

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: