Başlangıç > GÜNLÜK > SİTEBİLGİ.NET YAYINDA

SİTEBİLGİ.NET YAYINDA

sitebilgi-logo.gif Ajax-tr aracılığıyla tanıştığım ve blogunu severek takip ettiğim Erhan Burhan 1 Ağustosta kişisel web girişimi olan sitebilgi.net ‘i duyurdu.

Sitebilgi sayesinde sitenizin popülerliği hakkında farklı kaynaklardan bilgi alabilirsiniz. Şu an için 8 tane kaynaktan (Google,Yahoo,Live Search,Blograzzi,Alexa,Tehnorati ….)bilgi getirebilen Sitebilgi eminimki zamanla daha da zenginleşecektir. Gayet sade bir arayüze ve akılda kalan bir adrese sahip olmasından ötürü bundan sonra ben de CETURK ve kendi blogumu takip etmek için Sitebilgi.net ‘ten faydalanacağım.

Sitebilgi nedir diye merak edenler için Erhan blogunda Sitebilgi ‘yi tanıtan güzel bir yazı hazırlamış. Hatta bir de video eklemiş. (Videoda benim blogum yerine yakuter.com ‘u kullanmasını da kınadığımı buradan belirteyim 🙂 )

Zamanla aynı amaca hitap eden servislerin sayısının artması  bunları bizler için derleyip toparlayacak yeni servislere olan ihtiyacı artırıyor. Sitebilgi  hem faydalı bir kişisel girişim olması hem de bu tip bir ihtiyaca cevap vermesi nedeniyle benim çok hoşuma gitti. (Ufak bir eleştiri: Açılışta default olarak eburhan.com gelmemeli ve detay linklerinde farklı kaynaklara link verilmek yerine Erhan ‘ın açıklamaları olmalı. Hatta daha iyi sonuçlar alabilmek adına bir kaç da tavsiye eklenebilir.) Eleştiriyi de yaptıktan sonra Erhan ‘ı tebrik ediyor ve yazımı burada bitiriyorum.

Reklamlar
Kategoriler:GÜNLÜK
 1. Ağustos 8, 2007, 10:31 am

  İbrahimcim benim sitemi kullandı diye hiç alınma. Şurada bahsettiğim çektiğimiz işkencelerden sonra saolsun benim siteyi kullanmış 😀

 2. Ağustos 8, 2007, 10:43 am

  @yakuter: Ne olursa olsun alındım biraz 🙂 Neyse artık Eburhan ‘ın bir sonraki video çalışmasında başrol istediğimi buradan belirtmiş olayım.
  Çok güzel bir servis. Çoğu yönetim paneline eklenmeli bence. Acaba bir iframe yada widget ile yönetici panellerine eklenebilir mi? (Tabi birilerinin bant genişliği konusunda eburhan ‘a destek olması lazım. Belki de reklam alabilir [gözü rahatsız etmeyecek şekilde])

  Kolay gelsin.

 3. Ağustos 8, 2007, 11:23 am

  Blog’unda SiteBilgi’ye yer verdiğin için teşekkür ederim İbrahim. Bundan sonra SiteBilgi’yi kullanacak olman da mutluluk verici.

  Özellikle hosting ile ilgili işlemlerde bir sürü problem çıktı. Bu problemleri Yakuter kendi blogunda da bahsetmişti bilmiyorum okudun mu? O yüzden çocuğun kafasını epey bir şişirdim 🙂 Birazcık gönlünü almak için video’da kullandım.

  Şu açılışta rasgelen adresler, arama kutucuğuna “nasıl bir formatta” url girileceğini göstermek amacıyla eklendi. İleride kaldırabilirim. İstersen blog’unun adresini de ekleyebilirim oraya.

  “Detay” linkleriyle ilgili eleştirini de dikkate alacağım. Teşekkürler 😉

 4. Ağustos 8, 2007, 11:39 am

  @Açılışta eburhan.com gelmesi belki biraz tepkiye yol açabilir diye düşündüm. Hem eburhan.com ‘un kardeş sitesi yada onun bağlımısı gibi hava yaratması hoş olmaz. Sadece http:// şeklinde yazıp bırakmak daha hoş olacaktır.

  Detaylar için de Search Engine Optimization veya o servisin özelliklerinden bahsetmek ve kendi tanımlarını eklemek daha güzel olacaktır.

  Artık benim blogumu da diğer projelerde kullanırsın 🙂 Yada sitezapla.com gibi bir bir havuzdan random olarak siteleri seçersen benim gibi kırılanların sayısı azalmış olur 🙂
  Ellerine sağlık gayet GEREKLİ ve sade bir çalışma.

  Kolay gelsin.

 5. Ağustos 8, 2007, 11:39 am

  Widget konusunu ise sonradan gördüm kusura bakma. Şu anda SiteBilgi’nin 2 GB’lık bant genişliği var 😀 Şimdilik o isteğin biraz zor gibi görünüyor. Ama daha önce de bu widget konusu geçmişti. İleride neden olmasın?

 6. Oğuz Tardu
  Ağustos 15, 2007, 1:48 pm

  “http://www” yazınca ilk satırda hata veriyor.
  Güzel olmuş.
  Esenlikler.

 7. Ağustos 15, 2007, 1:59 pm

  Sanırım ufak bir validasyon eksikligi var Erhan ‘a ilettim durumu.

  Selamlar.

 8. Şubat 24, 2009, 2:47 pm

  ChatLobi Seviyeli sohbet odaları chat wordpress kurduk ama yayınlamaya başlamadı google botunda mı bir sorun var

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: