Başlangıç > GÜNLÜK > PARDUS PROJESİNDE YER ALMAK İSTER MİSİNİZ?

PARDUS PROJESİNDE YER ALMAK İSTER MİSİNİZ?

pardus_penguen.png

Blogumu takip eden öğrenci arkadaşlar için Darkhardware.com’da gördüğüm güzel bir haberi aynen aktarıyorum

“TÜBİTAK UEKAE bünyesinde geliştirilen Pardus projesi, kapılarını yaz sezonunu verimli bir çalışma ile geçirmek isteyen öğrencilere açıyor. 14’ü TÜBİTAK UEKAE çalışanı yaklaşık 50 kadar geliştiricinin katkısıyla gelişen Pardus, Türkiye’nin en büyük özgür yazılım projesi. Kendine güvenen ve programlama deneyimi kazanmak isteyen öğrencilere staj imkânı sağlayacak olan Pardus projesi, kullanıcıları geliştiricilerle buluşturarak onlara, özgür yazılım dünyasını yakından ve derinlemesine tanıma fırsatı sunuyor.

Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan öğrenci ve bağımsız bir şekilde ayakta durmaya çalışan genç geliştiricileri yaz aylarında güneye gitmek yerine TÜBİTAK içinde “ter dökmeye” çağıran Pardus, geliştiriciler tarafından hazırlanan staj konuları dışında öğrencilere kendi özgün fikirleriyle de başvurma imkanı sağlıyor.

TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi’ndeki Pardus ofisinde gerçekleştirilecek staj için son başvuru tarihi 20 Nisan 2007. Başvuru bilgileri ve staj konuları için ayrıntılı bilgiye, www.pardus.org.tr/staj adresinden ulaşılabilinir.”

Sizlere bu staj süreci için başvuruda bulunmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Öncelikle böyle ciddi bir projenin içinde yer alarak çok şey öğrenebilirsin. Öte yandan ileriki iş başvurularınız için elinizde iyi bir referansınız olur. Daha da önemlisi yerli işletim sistemimiz için yapılan çalışmalara destek olmuş olursunuz. Öğrencilik döneminde yapılan stajların önemini o zamanlarda anlamak pek kolay olmuyor ama naylon staj yada işe yaramayacak sadece defter doldurma amaçlı yapılan stajlar ileride can sıkabiliyor. Benden hatırlatması…

Kaynak : Darkhardware.com

Reklamlar
Kategoriler:GÜNLÜK
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: