Başlangıç > GÜNLÜK, HABERLER > ÇOK İŞLEMCİLİ BEYİN KÖTÜYMÜŞ !!!

ÇOK İŞLEMCİLİ BEYİN KÖTÜYMÜŞ !!!

beyin.jpgÇok marifetli bir iş sandığımız  “çok işlemcilik” , yani aynı anda pek çok şeyi düşünmek ve yapmak becerisi , beynimizin hiç de hoşlanmadığı, sigara-alkol gibi kötü alışkanlıklardan saydığı olumsuz bir tutumdur. Eğer çok işlemci bir beyniniz varsa, genç kalsanız bile beyniniz daha erken yaşlanır. Daha yalın düşünmeye , zaman zaman düşüncelerinizi de detokslayıp törpülemeye ve beyninizi hafifletmeye çalışın.

Yukarıda okuduğunuz yazı Hürriyet Pazarda Prof Dr. Osman MÜFTÜOĞLU ‘nun köşesinden alıntıdır. Yazıyı okuyunca bir an yaptıklarım gözümün önüne geldi. Yolda giderken eve varınca kimlere mail atacağımı düşünmeler , önümdeki haftaların planını erkenden çıkarmalar, hem telefonla konuşup hem de bir yandan birşeyler yapmaya çalışmalar vs. Yani çok işlemcili olduğumu ve bununla gurur duyduğumu hatırladım. Hatta böyle olmayan arkadaşlarıma ya şu işi de halledemedin mi ötekisinin yanında diye ettiğim sitemler geldi aklıma.

Öncelikle çok işlemcili olmadıkları için kızdığım insalardan özür diliyorum. Demekki MULTI-PROCESSING işletim sistemleri dersinde anlatıldığı gibi pek de iyi birşey değilmiş. Gerçi orada da kim master olacak yada ortak kullanılan verilerin akıbeti ne olacak gibi pürüzler vardı. Aynısı bizim beynimiz için de geçerliymiş gördüğüm kadarıyla. Artık sadece içinde bulunduğum anı yaşamaya çalışacağım. Bakalım olacak mı? Bakalım bu yazıyı yazarken diğer yandan acaba bu yazı kaç kişi okuyacak diye düşünmeyeceğim . Offf yine düşündümmmm neyse artık zamanla tek CPU ile yaşamaya alışırım diye umuyorum…

Reklamlar
Kategoriler:GÜNLÜK, HABERLER
  1. Mart 15, 2007, 11:12 pm

    Üstadım sende multi-process çalıştırmayıp direk 64 bit’e yükselt. En azından hızdan kazanır yeni uygulamların üstesinden daha bi performanslı gelirsin.

    :p

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: