Başlangıç > GÜNLÜK > VAPURDAN ATLAYAN TİPLER

VAPURDAN ATLAYAN TİPLER

vapur.JPG Şu anda devam ettiğim kursum Kadiköy’de olduğı için haftada en az dört kere vapura biniyorum. Bir kaç kere de karşı tarafta işim oluduğunda bindiğimi düşünrsek ben sadık bir vapur yolcusuym. Gerçekten de İstanbul’da vapur keyfi bambaşka. Hele hava da güzelse dışarıda da oturmuşsam değmeyin keyfime.

Yada kışın soğuk havada sıcak bir çay alıp içeride camın kenarına oturmak gibisi yok. Buraya kadar herşey güzel ama vapurdan iniş sırasında bende sürekli sinir harbine neden olan bir durum var . O da VAPURDAN ATLAYAN TİPLER. Gerçekten de böyle bir insan tipi var. Hatta sayıları küçümsenemeyecek kadar fazla. Vapur daha iskeleye yanaşmadan sıçrayıp kendini kıyıya atan tipler oluyor. Çok merak ediyorum bu insaların gerçekten bu kadar acil ne işleri var? Tiplerine bakılırsa aslında boş gezenin boş kalfası gibi bir imajları da yok değil hani. Görevlinin tüm uyarılarını yada yolculuk sırasında yapılan tüm uyarıları hiçe sayıp vapur tam yanaşmadan atlamaya çalışmak neden acaba? Bazıları da ellerinde yük varken bile atlıyor. Hatta olayı abartıp kucağında bebek varken atlayan anneleri bile gördüm. Şimdi büyükler böyle yapar da çocuklar durur mu? Elbette durmazlar. Artık çocuklar da atlıyorlar. Onlar da abileri yada büyükleri gibi ne kadar çevik olduklarını göstermek istiyorlar haklı olarak.

Hani orada biri düşüp başına birşey gelse; düşenden çok onun ceremesini çekecek olan görevlilere üzülürüm ben. Hatta bu VAPURDAN ATLAYAN TİPLER diye tabir ettiğim kesim kendilerini uyaran görevlilere kafa bile tatuyor. O derece ecellerine susamışlar anlaşılan. 

Diyelim ki işleri acele. Peki bir insanın hayatından canından daha acil daha önemli birşey olabilir mi? Sanırım insalar başlarına birşeyler gelmeden hatalarından vazgeçmekte zorlanıyorlar.

Aranızda da bu gibi tipler varsa mutlaka uyarın. Madem canları bir yerden bir yerlere atlamak istiyor gidip dağda bayırda hoplayıp zıplasınlar ama kimsenin başını derde sokmasınlar. Yine aynı şekilde bu gibi davranışlar gösterip de bu yazıyı okuyan varsa SAĞ üst köşedeki X’e tıklayarak bu blogu hemen terk etsin.

Yazdıkça daha da çok sinirleniyorum bu tiplere. O nedenle yazıyı burada noktalıyorum. Ben okumaya devam edin…

Reklamlar
Kategoriler:GÜNLÜK
  1. Şubat 10, 2007, 10:02 pm

    bir ara ortodonti diş tedavisi için baya gidip gelmiştim istanbul’a ido ile allah’tan ido’larda bu tür davranışlarda bulunan insanlar yok ancak vapurlar gerçekten de ecelini susamış insanla dolu.. geçtiğimiz aylarda yaşlı bir amca vapur iskeleye yaklaşırken atlamak için kenarda beklerkene düşmüş suya… kurallara uyma alışkanlığı kazanmamız gerek…

  2. Şubat 10, 2007, 11:01 pm

    Evet ya ben de yaşlıları anlamıyorum onlar neyine güvenip böyle işlere kalkışırlar bir türlü akıl ermiyor. IDO ile ben de uzun süre seyaht ettim her cuma yenikapı-yalavo yapardım ve gerçekten onların ortamı çok nezih.
    Ama bu vapurların hali içler acısı. Bu insanlar niye böyle kendilerini tehlikeye atmayı marifet sayarlar anlamam.

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: