Başlangıç > MESLEKTEN > JDBC_TR YAHOO GRUBU

JDBC_TR YAHOO GRUBU

jdbc_tr Merhabalar ;

Bu yazıda hem moderatörü hem de eski bir üyesi oldğum jdbc_tr yahoo grubumuzdan bahsetmek istiyorum. Grup 2005’in 14 Ekiminde Java Teknolojileri Derneği’ nden Murat Acar Bey tarafından kuruldu. Grupta öncelikle olarak JDBC (JAVA DATABASE CONNECTIVITY) konuşulmaktaydı. Fakat yaz döneminde yaşanan durgunluktan sonra ve benim Murat Bey tarafından  moderatörlüğe getirilmemle konularda biraz açılım yaptık.

Artık grubumuzda JDBC,ODBC,RDBMS,ODBMS,ORDBMS,XML,SQL  ve Veritabanı Bakımı,Yönetimi,Performans Artımı gibi konular konuşulabilir. Yaptığımız girişimler sonucunda grubumuza veritabanı konusunda GURU diye tabir ettiğimiz gerçekten bu alanda uzman kişiler katıldı. Bu isimler arasında Mustafa Acungil , Hasan Tonguç Yılmaz , Mehmet Demirbilek ,Hakkı Oktay , Murat Acar yeralmaktadır.

Ayrıca CETURK ile birbirimizi destekleme kapsamında; CETURK sitesinde yeralan haberlere ve konularımızla ilgili yazılara da yer vereceğiz.

Grubumuzun daha iyi yere gelebilmesi için şu anda çalışmalar sürmekte. Bayram süresince ben yaklaşık olarak 100 tane linki LINKS bolumune ekledim.Yine aynı şekilde 6 adet dosya upload ettim ve bayram sonrası da 2 tane önemli dosyayı grubumuza göndereceğim.

Kısacası JDBC_TR grubu hızla büyüyen ve daha iyi yerlere gelen ve zamanla VERİ konusunda çok iyi bir arşiv olacağına inandığım bir grup.

Eğer bu konularla ilgiliyseniz http://tech.groups.yahoo.com/group/jdbc_tr/ adresinden grubumuzu ziyaret edip üye olabilirsiniz.

Reklamlar
Kategoriler:MESLEKTEN
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: